Церемонията по връчването на Дванадесетите годишни музикални награди на списание „Нов фолк” се състоя в столичния клуб "Sin City" снощи.

Изпълнители от всички музикални компании, композитори, аранжори, текстописци, режисьори бяха събрани на едно място. Някои от артистите на "Диапазон Рекърдс" бяха отличени с награди, други зарадваха публиката с изпълнения на свои песни, а всички заедно превърнаха вечерта в незабравим купон.

Ерик, който не беше сред номинираните тази година, откри шоуто с хита си „Твоят мъж”. Поп-фолк певецът беше облечен в страхотен костюм, вдъхновен от ролята на Лудия шапкар, изпълнена от Джони Деп в актуалния филм „Алиса в Страната на чудесата”. За изненада на всички той се появи в компанията на… малко черно зайче, което беше неотлъчно до звездата през цялата вечер.

В музикалния маратон се включи Кондьо, който изпълни най-новата си песен „Нямаш равна”. След това пък Валентина поздрави всички гости с хита си „Болили ”. Атрактивната Славена пък отправи своите поздравления към списанието с „Колко лоша бях”.

Теодора, която бе заложила на изискан тоалет, решен в черно и лилаво, промотира най-новата си песен „Любовница. Малко преди това изпълнителката бе наградена в категорията за приемственост между автентичен и нов фолк. „Благодаря на всички, които са гласували за мен. За мен е гордост, че направих такъв хубав рецитал на "Пирин фолк - Сандански" и може би заради него заслужавам тази награда”, бяха думите й след получаването на отличието.

Истински фурор сред публиката предизвика Dillan с изпълнението на „Пробвай върху мен”. Младият певец заслужено получи наградата на списанието за Откритие на годината и доказа, че също като Тони Стораро може да събере заедно на сцената най-добрите певици, които се оказаха и негови запалени фенки.

За трета година поред Тони Стораро срази конкуренцията и с радост, и гордост получи наградата Певец на годината. Той доказа, че (както самият той се изрази) „в поп-фолка няма въртене, няма събличане, има един глас”. Тони получи награда и за Кавърверсия на 2009 за тоталния хит „Отличен (6)”.

Наградата на заведението за най-хитов певец бе третата, която отиде при Тони Стораро. Той не можа да скрие вълнението си.

Изпълнителят покани всички свои колеги да се забавляват заедно с него на сцената, защото точно както гласи мотото на списание „Нов фолк”: „Поводът са наградите, причината е приятелството”.