Българските групи, които ще участват в румънския фестивал "Rock City Open Air" (20-23 август, Фетещ), вече са четири.Освен бургазлиите Дъ Ривендж Проджект и варненците Симболик, към списъка с изпълнители на събитието се присъединяват Клеймор и Еуфобия. Те ще свирят на една сцена с банди като Амон Амарт, Брейнсторм, Холентон и Сирения. Още от Метъл Thomas Youngblood (Kamelot) и Static-X пред Васко Катинчаров Памет за Виктор Цой в Часа на Плешивото куче. Ektomorph и Sedaa още в предаването на Ивайло Кицов Дуото Putan Club лее авангарден индъстриъл-рок-ен-рол в Пловдив и София