Както MySound.bg вече съобщи, Rebel Rebel навършва пет години и събира меломаните във Vidas Art Arena (Борисовата градина) в София на 13 и 14 септември.
Пет години в търсене на силния локален звук, на сцената като глътка въздух и смисъл, на авторската музика, която говори открито, честно и търси своята публика търпеливо. Пет години, в които фестивалът на Projector Plus се превърна в пространство за среща между артистите и феновете на живата българска алтернативна сцена.
Юбилейното издание ще събере шведските рап-метъл законодатели Clawfinger, легендарните The Sisters Of Mercy и водещите имена от българската алтернативна сцена – Цар Плъх, Lek City Case, Ali, Me And My Devil, Hellion Stone и No More Many More.
Две вечери с две различни енергии, които се допълват в звука си. Шведите Clawfinger, банда, която още през 90-те използваше сцената за силна социална позиция. С песни, ясни отговори срещу расизма и предразсъдъците, с агресивен и ироничен рап-метъл, който им осигури място в музикалната история. Те се завръщат у нас с нова продукция и любими песни, за да напомнят защо музиката е най-силното оръжие, особено когато имаш какво да кажеш.
The Sisters Оf Mercy, групата, която никога не е следвала жанрови дефиниции, никога не се е съобразявала с тенденции. Но самата тя е култ и тренд. Гласът на Andrew Eldritch, тежките китари и мрачната поезия са техният внимателно поддържан мит, без натрапване, но с армия от верни почитатели.
Двете международни имена ще споделят сцената с шест български групи с глобален заряд и важна роля върху съвременната независима локална сцена. Hellion Stone, Цар Плъх, No More Many More, Lek City Case, Ali и Me Аnd My Devil ще покажат различните лица на алтернативната музика у нас – от социалната си ангажираност до звуковите експерименти, от енергията на улицата до изследването на личната философия.
Входът и в събота, и в неделя в последния истински летен уикенд, отваря в 17.00 ч. Концертите започват в 17.35 ч., а международните артисти излизат на сцената в 21.30 ч.
Тази година Rebel Rebel добавя и нов любопитен акцент към програмата си. Два специални диджейски сета, които ще поддържат ритъма буден през двете фестивални вечери още от първите минути на откриването. Първия ден на фестивала ще открие Rado Gergoff – диджей и продуцент, известен с еклектичните си сетове, в които свободно преливат стилове, подправени с щипка позитивна носталгия. Във втората вечер зад пулта ще застане N:Mode или Николай Събев – диджей и продуцент, базиран в Берлин, съосновател на проекта MODE2K. Известен на редица европейски сцени и със съвместни изяви с легендарния Анди Флечър от Depeche Mode, неговите сетове ще ни пренесат през дарк уейв, синт, индъстриъл и пост-пънк жанровете.
Програмата по дни
13 септември, събота
● 17.00 ч. – Rado Gergoff DJ Set
● 17.35 ч. – Hellion Stone
● 18.40 ч. – Цар Плъх
● 20.00 ч. – No More Many More
● 21.30 ч. – Clawfinger
14 септември, неделя
● 17.00 ч. – N:Mode DJ Set
● 17.35 ч. – Lek City Case
● 18.40 ч. – Ali
● 20.00 ч. – Me Аnd My Devil
● 21.30 ч. – The Sisters Of Mercy
В мрежата на Ticket Station двудневните билети се продават на цена 99 лв., а еднодневните билети са от 66 лв. - може да изберете кой ден да посетите. Деца до 13 години влизат безплатно в придружител с подписана декларация.
Разберете повече за Projector Plus и групите от феста тук: https://projectorplus.bg и следете подкаста ZVUK за всички новини и любопитна информация.
Събитието във Фейсбук е тук.
Билети - тук.