"Danger Days: The True Lives Оf Тhe Fabulous Killjoys" (2010) на My Chemical Romance ще бъде представен в предаването за концептуални албуми "Картини от една изложба" по програма "Хоризонт" на БНР след новините в 21.00 ч. днес, 8 февруари.
 
…2019, седем години след планетарната катастрофа, в измисления град Battery City, насред пустинята в Калифорния, животът на всички е лесен и сигурен като хората се избавят от излишните си емоции с хапчета. Наоколо пустинята се обитава от бандата разбойници Killjoys (развали-удоволствие), които се сражават и се борят с могъщата корпорация Better Living Industries (индустрии за по-добър живот). Party Poison, Jet Star, Fun Ghoul и Kobra Kid имат могъщи противници в лицето на роботизираните дракулоиди и други изтребители, например Korse. Killjoys успяват да спасят от плен малко момиче с цената на живота си, а то по-късно е осиновено от диджея в пиратско радио DR. Death Defying, който ни разказва историята им…

Това е съдържанието на четвъртия студиен албум на рок групата My Chemical Romance от Ню Джърси, чието послание китаристът Ray Toro пояснява, че е "за свободата, или по-просто казано, за човека, който винаги си искал да бъдеш". На певеца Gerard Way пък е възложено от другите музиканти да напише лозунг на черната дъска в звукозаписното студио и ето какво измисля той  "Look Alive, Sunshine", или "По-бързо, радост", разкрива Сергей Шишов, титулярен водещ на "Картини от една изложба".

Сред различните образи, излъчвани от авторите на този проект – включително във видеоклиповете и по време на концертните представления, – ще доловим влияния в няколко пласта.

Такива са например музиката на групите The Stooges и MC5, филмите Mad Max, или "Лудият Макс" (1979), Blade Runner ("Беглец по острието") и "Ловец на хуманоиди" (1982), A Clockwork Orange, или "Портокал с часовников механизъм" (1971) и Reservoir Dogs ("Глутница кучета") (1992), албумите  "Kilroy Was Here" (1983) на Styx и "Diamond Dogs" (1974) на David Bowie, книгите на писателя Steve Aylett от поредицата Beerlight, най-вече Slaughtermatic (1997), и картините на Анди Уорхол.