Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026
Phantom и Poison The Preacher: латиноамериканска кросоувър и спийд/траш метъл инвазия в София
Родната супергрупа Midnight Breed ще подгрее за американските пауър-прог легенди Crimson Glory
Linkin Park:  Най-трудното е да започнеш отначало
Електронният артист Eyal Talmor на живо във Варна
Elder на живо в София: космическо пътешествие през звука

Два музикални филма на Георги Тошев в афиша на Киномания 2014


Два музикални филма на Георги Тошев в афиша на Киномания 2014

5220

Два музикални филма, създадени от екипа на документалната поредица "непознатиТЕ" на bTV, са включени в програмата на тазгодишното издание на Киномания.

Това са АББА P.S. и "Париж на Богдана Карадочева", дело на журналиста и продуцент Георги Тошев.

Лентата за легендарната група ще бъде представена в зала "Люмиер" на НДК от 19.00 ч. днес, 18 ноември. Филмът разказва историята на най-известната поп група в света. Тошев успява да се срещне с четиримата от великолепната четворка и да покаже какво се случва с тях 40 години след успеха им с песента "Ватерло".

Историята на АББА не е сензация. Тя е обикновена среща на необикновени таланти, които преживяват своето лично "Ватерло", но не се оставят то да бъде единствено. Историята им наподобява филм. Не холивудски, а просто шведски. В нея съжителстват елементи от великата северна сага, преплитат се триумф и трагедия, богатство и бедност.

На 28 ноември от 18,30 часа Ема Константинова и Георги Тошев ще презентират "Париж на Богдана Карадочева".

Филмът проследява житейските перипетии на певицата през 70-те години във френската столица, съжителството ѝ с Емил Димитров и Далида, работата ѝ в прочутото парижко кабаре "Распутин".

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички