Electric Callboy, Lamb Of God, Nevermore, Paradise Lost и Deafheaven закриха Hills Of Rock 2027, промо билетите за фестивала догодина се разпродадоха само за час
Godsmack, Black Label Society, House Of Protection и Skindred превзеха сцената пред хиляди фенове на Гребната база в Пловдив
Банско джаз фестивал 2026 започва на 31 юли
Мери Бойс Бенд с уникален концерт "Дългият път към дома", Калина Стойкова нарисува песните от албума в 9 картини
Marilyn Manson: Чудовището от детските сънища, коeто оживя в Пловдив
Ян Гарбарек и Тигран Хамасян гости на лятното издание на Plovdiv Jazz Fest. Висок джаз
Отмениха концерта на Moonspell в Пловдив
Biohazard, Onyx, Sworn Enemy, Last Hope и DRS+: първичните сили си дават среща за The Judgement Night Of Sofia
Бруталните Slaughter To Prevail идват в България, водят със себе си Crypta и Chained Saint
Moby на PhillGood: "Techno Is Dead"? Не и тази вечер!
Gorillaz – виртуалната банда, която оживя на PhillGood
Marko Hietala на живо в София - когато всяка нота носеше цял един живот

ГрАдски легенди: Айс Кюб изкърти столичната Универсиада


ГрАдски легенди: Айс Кюб изкърти столичната Универсиада

6817

Легендата на рапа - Айс Кюб (Ice Cube), изнесе невероятен концерт в столичната зала "Универсиада" снощи.

Около 3000 български фена подскачаха, увлечени от черните ритми и рими.

Изявата бе част от европейското турне на Айс - един от основателите на митичната група N.W.A, положила основите на гангста рапа.

Шоуто продължи повече от 2 часа, а за подгряването на публиката се погрижиха Кнас (KNAS), заедно с диджей Uli G и DVD, които убедително форсираха на партито.

След тях на сцената се появиха Марти Джи и Станчо, които заложиха на някои от най-взривяващите класики. Те не пропуснаха да отбележат, че следващите, които ще дойдат в България, са Метъд Мен (Method Man) и Редмен (Redman).

После на сцената скочи DJ Crazy Toones, който е винаги с Айс Кюб по време на концертните му изпълнения. Докато той миксираше, пред българските фенове се  появи и самият хедлайнър. Заедно с него беше и WC, част от групата му Уестсайд Кънекшън. Рапърът промоутира своя най-нов албум "Raw Footage” (2008), като в него отново водещи бяха социалните лирики.

От сцената Айс изрази съмнение в качествата на новите хип-хоп изпълнители, като не пропусна да нахрани критиците, които са на мнение, че рапът прави хората агресивни и склонни към убийства. С хитовете си от новия албум и най-вече с „Gangsta Rap Made Me Do It”, той се противопостави на Джордж Буш и други политици, отговорни за войната в Ирак.

Накрая титанът показа и уважението си към членовете на N.W.A. - Доктор Дре, DJ Yella, MС Ren и покойния Eazy-E. След като изреди всички поименно, той изпя някои от големите хитове на легендарната група.

След концерта част от публиката се премести в столичния "Bony’s Club", където бяха пускани предимно парчета от олдскуул хип-хопа. Наред с класиките на Айс Кюб, феновете куфяха на парчета от албумите на Доктор Дре, Снууп Дог, EPMD, Уу-Танг Клан, ТуПак, Ноториъс Би.Ай.Джи., Терър Скуад, КейАрЕйс-Уан и и много други.

За доброто настроение се погрижи отново DJ Mарти Джи.

 

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички