Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026
Phantom и Poison The Preacher: латиноамериканска кросоувър и спийд/траш метъл инвазия в София
Родната супергрупа Midnight Breed ще подгрее за американските пауър-прог легенди Crimson Glory
Linkin Park:  Най-трудното е да започнеш отначало
Електронният артист Eyal Talmor на живо във Варна
Elder на живо в София: космическо пътешествие през звука

Пускат последните билети за Властелинът на пръстените


Пускат последните билети за Властелинът на пръстените

4803

Международният ден на отстъпките – Черен петък, по традиция ще бъде отбелязан и в България на 27 ноември.

По този повод организаторите от P&P Events и Българското национално радио обявиха, че в петък всички билети за грандиозното шоу "Властелинът на пръстените" с музика на живо ще са с 20% отстъпка.

Както е известно, събитието ще се състои в столичната зала "Арена Армеец" на 19 декември.

Количеството пропуски, пуснато в продажба, ще бъде ограничено, а хубави места на ниски цени ще могат да бъдат намерени в Билетния център НДК, бензиностанции OMV, касите на EasyPay, касите в "Арена Армеец" и онлайн на Eventim.bg. Редовната цена на билетите е от 60 до 120 лв., а само на 27 ноември, в рамките на Черния петък, ще са с цени от 48 до 96 лева.

Междувременно Хауърд Шор е изявил желание да присъства по време на подготовката за шоуто в София. Композиторът и създател на проекта иска лично да се увери, че всеки един специфичен инструмент е настроен правилно  и  музиката ще звучи както в оригинала. Заедно с Хауърд Шор у нас идват  диригентът Давид Райц и продуцентът на Lord Оf Тhe Rings In ConcertДжефри Марковиц, придружени от част от екипа, работил по записите на музиката за трилогията "Властелинът на пръстените".
 
След като преди седмица пристигнаха нотите за филм-концерта, се очаква в България да бъдат доставени и част от оригиналните инструменти, използвани в продукцията. Първият от тях е вече у нас –  става дума за т.нар. хардфингеле – уникална норвежка разновидност на цигулката с 8 струни, благодарение на която се постига специфичният звук в темата за Рохан.

Тази събота от 18.00 часа в "Като на кино" ще пренесе зрителите на bTV Cinema  в магическия свят на сагата чрез музиката на хитовата поредица. Стаси Кара се среща с музикалния журналист Дъг Адамс, който следи отблизо работата на композитора Хауърд Шор и създава книгата "Музиката на Властелинът на пръстените".

Адамс разказва за въздействието на нотите в композициите на Шор и работата му с режисьора Питър Джаксън.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички