Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026
Phantom и Poison The Preacher: латиноамериканска кросоувър и спийд/траш метъл инвазия в София
Родната супергрупа Midnight Breed ще подгрее за американските пауър-прог легенди Crimson Glory
Linkin Park:  Най-трудното е да започнеш отначало
Електронният артист Eyal Talmor на живо във Варна
Elder на живо в София: космическо пътешествие през звука
Лято в движение за Ali: Нови песни и енергия в юлска серия от концерти
Breaking Benjamin: 25 години чакане стигат, България!

Васил Петров и Ангел Заберски - по-добрата комбинация край морето


Васил Петров и Ангел Заберски - по-добрата комбинация край морето

5350

Васил Петров и Ангел Заберски младши ще гостуват на The Lounge Bar, Свети Влас, на 2 август, събота, по покана на управата на хитовото заведение.

Българският Франк Синатра, акомпаниран от талантливия джаз пианист, ще поднесе музикалните си комплименти на присъстващите от 23.00 часа.

Васил Петров, който издаде новия си албум в края на април, ще представи програма с любими суинг, джаз и поп стандарти, аранжирани от Ангел Заберски. Ще прозвучат класиките  "Killing Me Softly", "Fly Me To The Moon", "My Way" и много други.

Изпълнителите работят заедно повече от 10 години. Съвместно изнасят концерти из цяла България, в ЛуганоШвейцария, в Москва – Русия. Участват в почти всяко издание на празниците на изкуствата "Аполония", както и в други форуми и фестивали в България. Свързва ги още покойният вече професор Ангел Заберски баща, който е бил учител на Васил преди и след Консерваторията. Джаз изпълнителят често казва, че "ако сега звуча добре, до голяма степен го дължа на него".
 
Заберски младши е роден в семейството на професор Ангел Янков Заберски и естрадната певица Маргарита Радинска в София през през 1969. Свири на пиано от 6-годишен. Завършва Националното музикално училище, а впоследствие Музикалната академия. Изучава контрапункт, музикални форми, елементарна теория на музиката, солфеж – основите на едно сериозно музикално образование. От тогава са и първите му стъпки в джаза.

Васил Петров завършва Музикалната академия в София през 1990. Участва в много естрадни и джаз фестивали. През 1992 и 1994 е най-продаваният изпълнител у нас. Гастролирал е с успех в Хелзинки, Осло, Стокхолм, Белград и Лилехамър, Норвегия по време на Зимните олимпийски игри. Работи с едни от водещите джаз групи в България, сред които биг бендът на Вили Казасян и Акустична версия.

Изпълненението на Васил Петров и Ангел Заберски е част от поредицата Summer Session Concerts на Event Zone. В концепцията участват Touch Аnd Go, Alice Francis, Виктор Чучков, Теодосий Спасов и много други български и световноизвестни изпълнители.

Билети за събитието може да закупите на място на цена от 25 лв.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички