Фестивалът "Беглика" събира музика, изкуство, практики и над 250 активности в сърцето на Родопите
The Prodigy ще озарят небето в София
EXE Beach Festival 2026 започва най-мащабното си издание на Cacao Beach
Electric Callboy, Lamb Of God, Nevermore, Paradise Lost и Deafheaven закриха Hills Of Rock 2027, промо билетите за фестивала догодина се разпродадоха само за час
Godsmack, Black Label Society, House Of Protection и Skindred превзеха сцената пред хиляди фенове на Гребната база в Пловдив
Банско джаз фестивал 2026 започва на 31 юли
Мери Бойс Бенд с уникален концерт "Дългият път към дома", Калина Стойкова нарисува песните от албума в 9 картини
Marilyn Manson: Чудовището от детските сънища, коeто оживя в Пловдив
Ян Гарбарек и Тигран Хамасян гости на лятното издание на Plovdiv Jazz Fest. Висок джаз
Отмениха концерта на Moonspell в Пловдив
Biohazard, Onyx, Sworn Enemy, Last Hope и DRS+: първичните сили си дават среща за The Judgement Night Of Sofia
Бруталните Slaughter To Prevail идват в България, водят със себе си Crypta и Chained Saint

Чуй ме, любов


Чуй ме, любов

4564

Благотворителен концерт, средствата от който ще послужат за лечение на болните от анорексия, ще се състои в театър "София" от 19.00 ч. на 19 ноември.

В изявата ще участват редица изпълнители, сред които Дони и Нети, Орлин Горанов, Хилда Казасян, Красимир Аврамов, Михаил Белчев, дует Иво и Дебора, Деси Тенекеджиева, Тримата Тенори, Валди Тотев от Щурците, Дани Милев, Ваня Костова, Янка Рупкина, квартет Славей, хор Гусла, оркестър Канарите, Захари Чернев, Йосиф Радионов и други. Трупата на Нешка Робева ще изпълни специална композиция, посветена на заболяването, от което страдат между 150 и 200 хиляди млади българки.

Концертът, наречен "Чуй ме, любов", има за цел да информира обществото и да помогне на младите да осъзнаят вредите от целенасоченото гладуване. Музикалното събитие е под патронажа на Явора Стоилова. Тя наскоро загуби единствената си дъщеря Василия, потомка на българските класици в поезията и рисуването – Пейо Яворов и Васил Стоилов. Художничката не можа да пребори тежкото заболяване, с което водеше борба повече от 15 години. Като състрадателна майка Явора посвещава остатъка от живота си на единствената цел да помага на други млади хора, в борбата с коварната болест.

В тази връзка, отново през ноември, в болница "Токуда", се открива първото у нас специализирано отделение за болни от анорексия, което ще носи името "Василия". Подготвя се и изложба посветена на болестта (на снимката - фрагмент от творбата на Василия "Виолончело").

Билети за благотворителния концерт, организиран от PR агенция OBC Bulgaria и ТК "Идея.БГ", може да закупите на касите на театър "София" на цена от 15 лв.  

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички