Фестивалът "Беглика" събира музика, изкуство, практики и над 250 активности в сърцето на Родопите
The Prodigy ще озарят небето в София
EXE Beach Festival 2026 започва най-мащабното си издание на Cacao Beach
Electric Callboy, Lamb Of God, Nevermore, Paradise Lost и Deafheaven закриха Hills Of Rock 2027, промо билетите за фестивала догодина се разпродадоха само за час
Godsmack, Black Label Society, House Of Protection и Skindred превзеха сцената пред хиляди фенове на Гребната база в Пловдив
Банско джаз фестивал 2026 започва на 31 юли
Мери Бойс Бенд с уникален концерт "Дългият път към дома", Калина Стойкова нарисува песните от албума в 9 картини
Marilyn Manson: Чудовището от детските сънища, коeто оживя в Пловдив
Ян Гарбарек и Тигран Хамасян гости на лятното издание на Plovdiv Jazz Fest. Висок джаз
Отмениха концерта на Moonspell в Пловдив
Biohazard, Onyx, Sworn Enemy, Last Hope и DRS+: първичните сили си дават среща за The Judgement Night Of Sofia
Бруталните Slaughter To Prevail идват в България, водят със себе си Crypta и Chained Saint

Класиката и джазът в общ шейкър


Класиката и джазът в общ шейкър

4295

Талантливата класическа пианистка Мария Каракушева ще представи втората част на проекта си Classic In The Jazz на терасата в столичния клуб Culture Beat от 21.00 ч. на 30 юли, вторник.

Джазменът Момчил Атанасов пристига от Ротердам, Холандия, специално за акустичния концерт, на който ще се изявят още Антон Пиперов - бас и Деян Илиев - барабани. Формацията обещава красиви емоции чрез виртуозно изпълнение и съчетание от класика и джаз.

Форматът на шоуто е динамичен и театрален, с вербален и музикален диалог между изпълнителите и с неочаквани промени на ритъма и настроението. Ще прозвучат и оригинални аранжименти на най-доброто от гении като М. Мусоргски и Е. Григ.

Мария Каракушева е сред най-добрите млади класически пианисти в България. Започва да свири на пиано на 5 години, първите международни награди печели на 9 години, а на 12 изнася първия си самостоятелен концерт в зала "България".

Когато е на 23, създава проекта Classic In The House, в който заедно с DJ Borra смесва класическа музика с хаус. Целта й е да привлече вниманието на младите хора към класическите произведения чрез модерно звучене в авангарден формат.

Мария заснема първия си музикален видеоклип - “Harmony”, режисиран от Александър Моллов, през 2012.

Същата година тя стартира нов акустичен проект, наречен Classic In The Jazz, в който с джаз пианист изпълнява интерпретации за две пиана на легендарни произведения от най-изтъкнатите представители на двата жанра.

Продължението на Classic In The Jazz - във вторник вечер.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички