Фестивалът "Беглика" събира музика, изкуство, практики и над 250 активности в сърцето на Родопите
The Prodigy ще озарят небето в София
EXE Beach Festival 2026 започва най-мащабното си издание на Cacao Beach
Electric Callboy, Lamb Of God, Nevermore, Paradise Lost и Deafheaven закриха Hills Of Rock 2027, промо билетите за фестивала догодина се разпродадоха само за час
Godsmack, Black Label Society, House Of Protection и Skindred превзеха сцената пред хиляди фенове на Гребната база в Пловдив
Банско джаз фестивал 2026 започва на 31 юли
Мери Бойс Бенд с уникален концерт "Дългият път към дома", Калина Стойкова нарисува песните от албума в 9 картини
Marilyn Manson: Чудовището от детските сънища, коeто оживя в Пловдив
Ян Гарбарек и Тигран Хамасян гости на лятното издание на Plovdiv Jazz Fest. Висок джаз
Отмениха концерта на Moonspell в Пловдив
Biohazard, Onyx, Sworn Enemy, Last Hope и DRS+: първичните сили си дават среща за The Judgement Night Of Sofia
Бруталните Slaughter To Prevail идват в България, водят със себе си Crypta и Chained Saint

Мира Кацарова с нов проект: Cinema


Мира Кацарова с нов проект: Cinema

5250

Мирослава Кацарова ще представи Cinema в Sofia Live Club от 20.00 ч. на 9 април.

В новия проект на джаз певицата се пресичат емоциите на меломани и киномани, които ще чуят авторски интерпретации на мелодии от известни филми от втората половина на ХХ век.

Някои от филмовите заглавия са "Криле на желанието", "Един мъж и една жена", "Ново кино Парадизо", "Говори с нея", "Черният Орфей", "Бразилия", Buena Vista Social Club - истории, които създадоха, промениха, разтърсиха, разтревожиха и вдъхновиха поколения от ценители.

"Ще изпълним нашите лични отражения на музиката, която чухме, докато гледахме филмите. Отражения на образите, които ни трогнаха, на въпросите, които си зададохме, на истините, които приехме", коментира Мира Кацарова.  

Във всички филми, включени в програмата, музиката има плътно и запомнящо се присъствие. Тя говори на зрителя не по-малко от случващото се на екрана. Ето защо историите, разказани чрез нея, намират място в Cinema и вдъхновяват Мира и музикантите, с които тя споделя сцената, да предадат посланията, закодирани в избраните мелодии по свой начин. Интересно авторско докосване е текстът, който превръща някои от инструменталните пиеси в песни. Например текстът към пиесата на Енио Мориконе Cinema Paradiso е написан от Елин Рахнев.

В проекта Cinema участват музикантите Веселин Веселинов-Еко, Мирослав Турийски и Христо Йоцов

Вход свободен.

Предстоят концерти и в други градове в страната.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички