Това не са скоби, а вибрации, а името на бандата е просто Sun. Разбира се, това е известно на дроун феновете, а въпросните вибрации за пръв път ще разтресат българската фен база на Sunn O))) в столичния клуб Joy Station от 19.00 часа на 17 октомври, петък.
Sunn O))) са на гръмотевично турне в градове, в които не са свирили досега и София влиза в обиколката за могъщия лайв звук на американците. Изпепеляващите им изяви на живо не са просто концерти, а ритуали, които потапят публиката в бавно разгръщащи се звукови пейзажи от свръхмощни китарни рифове, фийдбек и дълбоки вибрации.
На това турне Sunn O))) са в оригинален състав, включващ Стивън О'Мали и Грег Андерсън. Те ще ни потопят в дълбините на нажежения звук от легендарни лампови усилватели, бълващи вълни от първични примитивни рифове и монолитни звукови структури.
На сцена от 1998 година, Sunn O))) са изградили уникално звучене, описвано като "слушане на тектонични плочи, които се разместват", "звуков еквивалент на черна дупка" и "пътуване към дълбините на съзнанието". Всеки техен албум е силно чакан и високо оценяван от критиката. Концертите им са събития, които препрогамират публиката и нейните възприятия.
Този път, иначе винаги дистанцирани, Стивън О'Мали и Грег Андерсън са решили да допуснат феновете максимално близо до процеса на създаване на звуковите полета, поясняват организаторите от Wrong Events.
VIP билети дават достъп до най-отдадените почитатели на тандема да присъстват на саундчека и да го чуят в цялост. Освен това ще им бъдат дадени и специални VIP ламинат и връзка за бадж, както и възможност да направят необезспокоявани снимки на оборудването на групата. И, разбира се, възможност за ранно влизане и достъп до мърч щанда преди останалите фенове. VIP билетите са на цена 170 лева и включват и пропуск за концерта. Отделни VIP билети не се продават.
Билети - в мрежите на epay.go и bilet.bg.
Снимка: Angela Betancourt

Коментари