PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026
Phantom и Poison The Preacher: латиноамериканска кросоувър и спийд/траш метъл инвазия в София
Родната супергрупа Midnight Breed ще подгрее за американските пауър-прог легенди Crimson Glory

Колети с албуми на Гранулом летят към Германия


Колети с албуми на Гранулом летят към Германия

4769

След като подлуди сръбската публика с изпълнения на живо, българската банда Гранулом зариби немските фенове на метъла с новия си албум, похвалиха се от мениджмънта на групата.

След успеха на своето EP "Утопия" в Германия преди време, сега родната формация се радва на голям интерес към проекта "Тихо". Първата партида дискове свършила буквално за дни, а групата подготвя нов колет с музикални носители. Най-интересното е, че текстовете на всички песни са на български, който явно се харесва на чуждоезичните любители на твърдия саунд.

Гранулом подготвят поредица от концерти за промоутиране на "Тихо" в България. Първият е на 18 януари в габровския кафе-клуб "Белият вълк", който по ирония на съдбата носи името на един от хитовете в новия проект. Следва гиг в Севлиево на 19 януари.

Както MySound.bg вече извести, Гранулом представиха албума пред сръбската публика в Ниш и Белград през ноември. Българската спийд метъл група е със здрави корени у нас. Съществува от 17 години и е основана от китариста Данчо Йосифов. През 1995 година Надя Валентинова се включва в бандата като бас китаристка. Впоследствие неповторимата ѝ бленда, която може да се изяви дори в парче наСлейър (Slayer), я прави емблематичен вокал на Гранулом години наред (част от вокалната ѝ история е втора награда на фестивала "Златният Орфей" през 1999).

Гранулом са подгрявали метъл легенди като Motorhead, Megadeth, Sodom, Grave Digger (Грейв Дигър) и други.

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички