Пето издание на международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец
Над 33 000 посетиха долината на виното, Dropkick Murphys ще свирят хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2027
PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026

Purpendicular удрят 3 часа с убийствен траклист


Purpendicular удрят 3 часа с убийствен траклист

4600

Purpendicular - официалната трибют банда на рок легендите Deep Purple,  започна подготовката за предстоящия си концерт в столичния клуб Back Stage на 12 септември (четвъртък) по най-правилния възможен начин – с уроци по български, като първата дума, която усвоиха музикантите, е "наздраве".

В момента Purpendicular са на турне, което включва 15 държави в Европа и Азия, но споделили с организаторите на концерта нетърпението си да свирят у нас, защото, според тях, България е една от държавите с най-много и най-верни фенове на Deep Purple.

Purpendicular са подготвили 3-часов лайв, който включва класики като "Smoke On The Water", "Black Night", "Perfect Strangers", "Highway Star", "Space Truckin'" и "Child In Time", а също песни на Ritchie Blackmore's Rainbow и специална селекция от ценителски парчета за истинските фенове. Умениeто да пресъздават най-близко до оригинала музиката на Deep Purple им донася признанието на оригиналните членове на легендарната английска банда и те ги избират за официалната си трибют група, а даже Ian Paice (барабанистът на Deep Purple), Joe Lynn Turner (екс- Rainbow) и Roger Glover (басистът на Deep Purple) са свирили няколко пъти на сцената заедно с тях.

Purpendicular
са в състав: ирландецът Robby Thomas Walsh (вокал), италианецът Ernesto Ghezzi (кийборд), австрийците Bernhard Wels (барабани) и Simon Radner (бас) и германецът Frank Panê (китари).

Уникално предложение има и за предварителната продажба на билетите – само до 10 септември билетите са на цена от 15 лв. и включват подарък бира „Каменица” в клуба по време на лайва.

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички