Ali пак на сцена, но с ново звучене и премиера на неиздавани песни
Премиерен концерт на триото на Шинго Масуда, Джей Дишлиев и Исабел Сокол-Оксма в Деня на джаза
Връчват Годишните музикални награди за нова българска поп и рок песен БНР Топ 20 за 2025 година
The 69 Eyes на живо в София. Mагията на хелзинкските вампири
Нов сингъл от Veniamin преди албума "Да бъда твой" и първия му самостоятелен концерт
София запя с Деспина Ванди в силно емоционална гръцка вечер
Допълнително представление на Cirquе du Soleil в София
Ерол с дебютен самостоятелен албум - "Пак отначало", събира Уикеда за представянето му на живо в София
Electric Guitarlands 2026 на живо в София: легендите на шреда в единство
Lek City Case с премиера на нов сингъл и видео – "Trouble Is My Middle Name"
Nothing But Thieves се присъединяват към Idles, Underworld и Three Days Grace в афиша на Sofia Live Festival 2026
Metal Battles в клуб Live & Loud, започна се. Първият тематичен сблъсък е на 25 април

Acid Folk Five представя Змейова невеста


Acid Folk Five представя Змейова невеста

6441

Самобитната българска формация Acid Folk Five (AFF) е готова с дебютния си проект.

Премиерата на албума "Змейова невеста" ще се състои в столичния клуб Студио 5 от 22.00 часа на 31 март.

Проектът е основан върху традиционни фолклорни мотиви и авторска музика. Композиторът Иво Паунов (сакс, кавал) и певицата Екатерина Ангелова съчетават фолк, фънк и джаз по уникален начин, който разграничава Acid Folk Five от етно-джаз групите и сватбените оркестри, типични за региона. Както MySound.bg отдавна обърна внимание, музикантите са сред едни от най-оригиналните съвременни носители на балканската фолклорна традиция.

Паунов, автор на музиката и продуцент на албума, е учил музика в Канада. Там си има собствена група - Афродизиак, а у нас е начело на петорката.
Композирал е музика за компютърни игри и куп филми (като "Георги и пеперудите" и "Момчето, което беше цар"), а в музикалните му проекти са се забърквали Мишо Йосифов, Теодосий Спасов, Христо Йоцов и други.

Наследница на поколения народни певици, Екатерина е участвала във фолклорен камерен състав с диригент Павлина Бедрова и хор Големите български гласове, с които е част от проект на известния швейцарски пианист Patrick Muller. Като вокален изпълнител взема участие в maProject в рамките на специалната програма "Вилнюс – европейска столица на културата", както и в българо-каталунския проект The Ancient Sound Оf Тhe Black Sea & Mediterranean, реализиран в Аграмунт.

Петорката включва:

Екатерина Ангелова - вокал
Иво Паунов - сакс, кавал
Георги Петров - пиано
Димитър Карамфилов - бас
Филип Ернстинг (Германия) - барабани

Специално гост участие: Калин Вельов - перкусии

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички