Ирландските келтик пънк пионери The Mahones с концерт в София
Dødheimsgard, Kampfar и Theotoxin палят кладата на метъла за цял уикенд през лятото
"Тайната на музиката" продължава своя път в театър "Азарян" с представления, филм и срещи с публиката
Мери Бойс бенд с концерт за рождения си ден. И с още една плоча - на албума "Щастливи дни"
Николина Чакърдъкова обедини България в една вечер на дух и музика
Швейцарските спейс прог титани Monkey 3 хедлайн в София
Най-личният спектакъл на Николина Чакърдъкова
The Sons Of Buena Vista в София. Взрив от салса и сон кубано в клуб Joy Station
Марко Дзомба солист в концерт за саксофон от Джон Уилямс преди рождения му ден на 8 февруари
ЧРД на H.M.S.U., става на 27. Черпи с дръм-ен-бейс и джънгъл от Goldie и KiNK
Последна информация за концерта на K-pop звездите XLOV
Монументалният Робърт Плант със Saving Grace и Сюзи Дайън в Пловдив. All That Glitters…

Ал Бано и Ромина Пауър в София – последно, финално на 8 ноември


Ал Бано и Ромина Пауър в София – последно, финално на 8 ноември

3025

В редакцията получихме следното съобщение:

Скъпи приятели, безкрайно търпеливи и лоялни фенове, и (справедливо) гневни критици,

30 години правим музикални събития в България, но този безспорно е концертът с... най-голямата доза малшанс и то – в последователни години! След отлагането заради Ковид пандемията сега... Ромина Пауър се нарани в случаен инцидент, налагащ операция на крака и няколко месеца не може да пътува (прилагаме документ от нейния ортопед в Рим). Това притесни не само нас, но и мениджмънта им, и самите артисти. Ал Бано дори беше готов да предложи свой солов концерт, само за да не разочарова отново чакащите фенове, но разумното решение беше да запазим оригиналния формат на шоуто и чара на двамата като уникален дует, преминал през шеметен възход и тежка лична драма.  

Така избрахме първата предложена ни възможна дата, 8 ноември 2022 г., защото – въпреки всички спънки от съдбата – този концерт ЩЕ СЕ СЪСТОИ! Може би за хиляден път казваме, че отлагания на концерти НИКОГА не стават по желание или каприз на промоутъра ("вие го отлагате..."), а ВИНАГИ по независещи от него, външни обстоятелства. Това е факт от реалностите на шоубизнеса и в повечето държави от Европа и Америка по тази тема не се драматизира излишно.

Логично идва въпросът с връщането на билетите от онези фенове, които нямат възможност да дойдат на новата дата или просто нямат търпение да чакат. Около месец преди концерта (когато се отблокира финалната част от депозита) връщането на билета може да се направи при конкретния дистрибутор, или като ни пишете на sme@sme.bg. Искаме все пак да знаете, че парите НЕ СТОЯТ в някаква наша спестовна сметка, трупайки "огромна лихва" (която в момента в България е... отрицателна), а са преведени авансово на артиста, което става – особено след Ковид-19 кризата – все по-желязна практика в шоубизнеса. Артистът ВРЪЩА парите напълно и веднага само ако концертът/турнето се ОТМЕНЯ – както например беше с Кис. Отлагането де юре не е "отменяне". Дори няма да навлизаме в останалите неизбежни разходи, които се правят в аванс – депозит за залата, рекламна кампания (или "кампании") и т.н.  

И така, благодарим ви за търпението и разбирането. На 8 ноември всички, които имаме философска настройка към изненадите на живота, просто... ще се насладим в пълна степен на онази мощна магия, която излъчва италианската музика. Защото Ал Бано ни обеща, че двамата с Ромина ще възнаградят публиката по единствения начин, по който могат - като оставят сърцата си на сцената в София.

А когато един италиански мъж даде своята дума – това значи много.    

С най-добри чувства,
SME

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички