Ali пак на сцена, но с ново звучене и премиера на неиздавани песни
Премиерен концерт на триото на Шинго Масуда, Джей Дишлиев и Исабел Сокол-Оксма в Деня на джаза
Връчват Годишните музикални награди за нова българска поп и рок песен БНР Топ 20 за 2025 година
The 69 Eyes на живо в София. Mагията на хелзинкските вампири
Нов сингъл от Veniamin преди албума "Да бъда твой" и първия му самостоятелен концерт
София запя с Деспина Ванди в силно емоционална гръцка вечер
Допълнително представление на Cirquе du Soleil в София
Ерол с дебютен самостоятелен албум - "Пак отначало", събира Уикеда за представянето му на живо в София
Electric Guitarlands 2026 на живо в София: легендите на шреда в единство
Lek City Case с премиера на нов сингъл и видео – "Trouble Is My Middle Name"
Nothing But Thieves се присъединяват към Idles, Underworld и Three Days Grace в афиша на Sofia Live Festival 2026
Metal Battles в клуб Live & Loud, започна се. Първият тематичен сблъсък е на 25 април

Артисти на Вирджиния Рекърдс с 8 номинации за награди на БГ Радио


Артисти на Вирджиния Рекърдс с 8 номинации за награди на БГ Радио

7240

Артистите на "Вирджиния Рекърдс" (Virginia Records) имат осем номинации в шест категории за Годишните музикални награди на БГ Радио.

Както е известно, медията ще връчи призовете на отличниците едновременно на две сцени в Бургас и Благоевград утре.

В категорията "БГ дебют" се състезават трима Х фактори – Жана Бергендорф, Ана-Мария Янакиева и Атанас Колев, а победителката от втория сезон на форма̀та е номинирана в още три категории – "БГ изпълнителка", "БГ текст" и "БГ песен" заради дебютната ѝ песен "Самурай". В началото на май излезе и новият сингъл на Жана (на снимката) "Невъзможни сме сами" по текст на Любо Киров и музика от авторите на "Самурай" Рей Хеджис и Найджъл Бътлър.

Любимият на тийнейджърите хип-хоп тандем Pavell & Venci Venc’ е номиниран за "БГ дует/трио". Заедно с колегата си Моисей, двамата са подготвили специално за събитието неочаквана версия на хита си "Единствената". Водещият на церемонията и победител от първия сезон на X Factor Рафи Бохосян се състезава за отличието "БГ изпълнител". Голямата изненада за публиката е финалистката от последния сезон на музикалното риалити Михаела Маринова, която ще представи  първия си самостоятелен сингъл "Стъпка напред" само няколко месеца след края на форма̀та.  

В деветте категории се борят по пет претенденти за признанието на българската публика, която гласува за своите фаворити в сайта на БГ Радиоhttp://gmn.bgradio.bg/ до 22 май.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички