Авангардистът Yann Tiersen с нов албум в афиша на Sofia Live Fest
В Страната на мрака с Бен Уилър. Етномузикологът и авангарден композитор ще свири в София, Русе и Варна
Съвместен концерт на Valisia Odell, Lila Ehja, Sensitive Content и AMN в дяволски панел
Balkan Surprise с първи концерт в България с Биг бенда на БНР
Luigi Catalano за първи път в България
Пътят на пилигрима/The Pilgrim's Road. Води Деница Серафим
Турската синти-уейв банда Jakuzi открива музикалната програма LiminaL Tetza в "Топлоцентрала"
Ирландските келтик пънк пионери The Mahones с концерт в София
Dødheimsgard, Kampfar и Theotoxin палят кладата на метъла за цял уикенд през лятото
"Тайната на музиката" продължава своя път в театър "Азарян" с представления, филм и срещи с публиката
Мери Бойс бенд с концерт за рождения си ден. И с още една плоча - на албума "Щастливи дни"
Николина Чакърдъкова обедини България в една вечер на дух и музика

Келтски митове в Картини от една изложба довечера


Келтски митове в Картини от една изложба довечера

5414

Албумът "The Celts" (1987) на Еня (Enya) ще прозвучи в предаването "Картини от една изложба" след новините в 21.00. довечера.

Ирландската изпълнителка е силно привързана към древните традиции на своя народ, тя от дете говори ирландски келтски, или Irish Gaelic. Затова не е случайно, че след като приема поканата на телевизията ВВС, се заема да изследва корените на келтите преди 2 700 години, уникалната им култура и трайното им духовно наследство в наши дни, припомня Сергей Шишов, водещ на предаването за концептуални албуми.

Така през 1984 Еня заедно с Nicky и Rоma Ryan започват работа върху този проект, която им отнема близо 10 месеца. Те подготвят музикалния съпровод към документалната телевизионна поредица The Celts, режисирана от David Richardson и излъчена по ВВС през 1986.

Музиката се оказва изключително сполучлива, продуцентите решават да я издадат през 1987 и това е дебютният албум "Enya", в който ирландката се изявява като композитор и автор на част от текстовете на песните, които изпълнява.

Проектът "Enya" става известен под заглавието "The Celts"след преиздаването му през 1992.

Еня е една от музикалните гордости на Ирландия, фенка на Рахманинов и MTV.

Тя е продала над 65 милиона албуми и е третата най-богата жена в страната си към днешна дата.  

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички