Velian на 10. Родните дарк метъл авангардисти празнуват със специалния концерт 10 Years Of Darkness
Михаела Маринова с главна роля в "Кабаре" на Музикалния театър
Hauser избра София за големия финал на тригодишното си световно турне
"Такъв е животът" – музикалният празник на Стефан Димитров
Американската легенда Крис Айзък за първи път в България с концерт през лятото
Михаела Филева влиза в главна роля в мюзикъла "Тайната на музиката"
Есенното турне на Ricchi e Poveri ще премине през Варна
Fire! & мълния : гръмотевичен шведски джаз за финал на "Аларма Пънк Джаз 2025"
Dimholt и Infernal Storm са съпорт бандите за първия концерт на Thy Light в България
Цар Плъх излизат от тишината с ново тъмно поп изкушение, представят "Погледни насам" с голям концерт в София
Графа изненада пътниците в специалния "графски" автобус из София
Bulgarian Cartrader с нов сингъл "Toothpicks", албум "Greetings From Soulgaria" и европейско турне

Миндя рок фест предоставя сцена на 16 групи в 3 тематични вечери


Миндя рок фест предоставя сцена на 16 групи в 3 тематични вечери

5944

16 групи ще участват в шестото издание на "Миндя рок фест ", което ще се проведе във великотърновското село Миндя на 28, 29 и 30 август, съобщи ексклузивно за MySound.bg организаторът и вдъхновител на събитието Евгений Дайнов.

За първи път в програмата се включват и чуждестранни банди. Това са Atlas от Турция и гърците Cotton Pickers. Гостите ще излязат на сцената в третата вечер.

Събитието е разделено на три тематични вечери: Youngest, Hard Day’s Night -  посветена на по-тежкото звучене, и традиционния за фестивала формат Blues & Rock.

В първия ден любителски и ученически състави ще се състезават за голямата награда на журито – запис на сингъл и неговата промоция. Надпреварата ще е между Контрабанда от Разград и софийските групи Sunday и Grimaze. Миналогодишните победители - Powerslave от Велико Търново, ще бъдат  хедлайнъри на вечерта. За първи път ще има открит музикален уъркшоп, организиран от партньорите на феста – Rockshcool.

Вихреният китарист и композитор Румен АнтоновРичи и неговата формация Рич Къмпъни (на снимката) ще закрият втората вечер. Преди тях ще се изявят Рестарт, Impade, Casper (Варна), Nemo Band и блус-рок ветераните Монолит (Monolith).

На 30 август ще свирят Васко Кръпката с Подуене блус бенд, Блустрафик, Силует и група Магистри, предвождана от политолога проф. Евгений Дайнов, който е главен идеен двигател и организатор на фестивала.

Проявата се организира от фондация "Миндя рок фест" с финансовата подкрепа на община Велико Търново, подпомага се от спонсори и дарители.

Входът за концертите е свободен.

Изпълненията ще бъдат излъчени и онлайн на страницата на феста във Фейсбук.

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички