Братя Cavalera на живо в София: Хаосът отново намери своя дом
The Treachery Of Ravens и Ammify със съвместен концерт в София: рок от Австралия
Пето издание на международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец
Над 33 000 посетиха долината на виното, Dropkick Murphys ще свирят хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2027
PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena

Аржентинското танго превзема София през уикенда


Аржентинското танго превзема София през уикенда

6210

България отново става част от световната танго сцена този уикенд.

Специалните гости на Tango & Pepper Weeknd са двама зрелищни танцьори от Москва и Истанбул, които споделят страстта си към аржентиското танго: Мурат Елмадагли (Murat Elmadagli) и Вера Гоголева.

На 4 и 5 декември (събота и неделя) ще се състоят 4 дневни семинара за начинаещи и напреднали в Студентския дом, площад "Народно събрание" 10, зала 404, в събота от 19.30 ч. милонга в "Салса +" с музикалната селекция на Мурат, и танго шоу в Before & After от 18.30 ч. в неделя.

Колоритната танго двойка Мурат и Вера освен че е готова да очарова и възпламени нашата публика с изпълненията си, ще обедини динамиката в танца с отлично преподаване. Мурат вярва, че не съществува унифицирана истина за танго и като преподаватели двамата с Вера провокират всеки ученик да намери своята собствена истина в танца. Мурат е работил с аржентински майстори като Gustavo Naveirra, Chicho Mariano Frumboli, Sebastian Arce, Hulio Balmeceda, Havier Rodriguez, Еsteban Morreno, Ezequiel Farfaro, Roberto Herera и Дамян Розентал (Damyan Rosenthal).

След дълго пътуване до Буенос Айрес и задълбочено проучване на школите по там, заедно със своите колеги основава istanbulTANGO - най-голямото танго училище в Турция. Мурат Елмадагли е шампион на Турската танцова федерация 2009 в категорията за аржентинско танго.

Вера Гоголева танцува през почти целия си живот. Тя изкарва близо 20 години в спортните танци, като започва да преподава едва на 16-годишна възраст. Тангото се появява в живота й в началото на 2000. Този танц я променя много. Оттогава тя ходи всяка година в Буенос Айрес и обменя опит с най-добрите учители, за да е перфектна и като танцьор, и като преподавател. Сега Вера гастролира по целия свят и посещава множество танго фестивали.

Програмата:

4 декември, събота

Уроци:

15.00 – 16.30 Sacada game – за всички нива 16.45 – 18.15 милонга – nice figures and jumps – средно напреднали

Студентски дом, площад "Народно събрание" 10, зала 404

Милонга: 19.30 – 22.30 – Специална милонга с музикалната селекция на DJ Мурат - "Салса +", улица "Аксаков" 15

5 декември, неделя

Уроци:

15.00 – 16.30 – Giro in close embrace – средно напреднали

16.45 – 18.15 – Soltada, Soltada, Soltada – напреднали

Адрес на уроците: Студентски ят дом, площад "Народно събрание" 10, зала 304

Танго шоу:

19.30 – 23.00 – Милонга и танго демонстрация със специалното участие на Мурат Елмадагли и Вера Гоголева

Before & After, улица "Христо Белчев" 12

Организаторите от Tango & Pepper Studio са убедени, че скоро София ще достигне столиците на съседните държави - Румъния, Гърция, Сърбия, както и Европа, където аржентинското танго е едно от най-разпространените и модерни средства за забавления и социализиране.

В тематичните Tango & Pepper Weekends са канени известни изпълнители на танго, диджеи, танцьори и преподаватели. Специални гости на събитията досега са били маестро Federiko Farfaro, Liesl Bourke, DJ Luca Lamberti, DJ Gianluca Zeccardo, Maximiliano "Gytano" Paradiso и други. Екипът вече е подготвил и колоритна програма за 2011 - нови танго звезди ще гостуват още в първите месеци.

Tango & Pepper Studio организираха и Първия международен танго маратон в БългарияBlack Sea Tango Marathon Holiday 2010.

Още - на:

Ivajla@tangoandpepper.com

www.tangoandpepper.com

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички