Формацията Крейзи Пи (Crazy P) пристига в пълния си състав за концерт в Sofia Live Club довечера.
Ъндърграунд диско, дийп хаус, потрепващ поп, настръхваща емоция, комбинация от лирика, вокали и талантите на James Baron, Danielle Moore и Chris Todd ще звучат за родните ценители.
Бандата ще представи и парчета от новия си, пети албум - "When We On".
Предшествайки завръщането на диско бугито с около 2 години, проектът "Stop Space Return" (2008) показа нова порода продуценти. Тогава Кейзи Пи бяха на върха заедно с нюскуул артисти като Jamie Jones, Wolf & Lamb, Reboot, наред и с поп изпълнения на VV Brown, Empire Of The Sun и Sam Sparro.
Приятелството между Chris Todd и Jim Baron ражда идеята за "лудите" фънкари През годините групата успя да завладее нови територии и почитатели с музиката си - комбинация от соул, диско и хаус, вече и заради участието на Danielle Moore, Tim Davies и Matt Klose. Това е и днешният формат на Крейзи Пи.
Бандата събира хиляди фенове с парчета като "There's А Better Place", семплиращо "Pure Imagination" от филма "Чарли и шоколадовата фабрика". Следващата песен, която бетонира позициите й е "Stop Space Return". Тя излиза директно като iTunes UK's single of the week за октомври същата година.
Само преди броени дни групата издаде "When We On". Дискът показва колко са израснали в музикантите в последните години. След множество ремикси за имена като Mint Royale и Miguel Migs, ще видим отново на какво са способни, за да направят още едно легендарно парти, обясняват организаторите.
Преди британските диско фурии К - специалните гости в новото издание на поредицата Funk Da Disco, ще се изявят DJ Marten в компанията на DJ Илко (DJ Ilko).
Междувременно, стана ясно, че за по-малко от една седмица над 240 записи на звуци от градската среда бяха изпратени за нетрадиционния музикалния проект на J&B - City Remix.
Световното парти уиски отправи поредното предизвикателство, призовавайки всеки българин да влезе в ролята на композитор, да запише звуците на своя град и да ги качи в www.facebook.com/JBStartaParty.Bulgaria. DJ Мартен пък ще направи така, че звуците на града да престанат да бъдат просто шум, превръщайки ги в ритъм и мелодия на уникално клубно парче.
Всеки, който смята, че може да пресъздаде градски звук в клубна среда, ще има тази възможност от J&B. За най-изобретателните ще има много получава тази възможност, а най-добрите предложения ще бъдат качени още на следващия ден във Фейсбук.
Билети за Крейзи Пи - от eventim.bg на цена от 15 лв., на място - 20 лв.

Коментари