Турската синти-уейв банда Jakuzi открива музикалната програма LiminaL Tetza в "Топлоцентрала"
Ирландските келтик пънк пионери The Mahones с концерт в София
Dødheimsgard, Kampfar и Theotoxin палят кладата на метъла за цял уикенд през лятото
"Тайната на музиката" продължава своя път в театър "Азарян" с представления, филм и срещи с публиката
Мери Бойс бенд с концерт за рождения си ден. И с още една плоча - на албума "Щастливи дни"
Николина Чакърдъкова обедини България в една вечер на дух и музика
Швейцарските спейс прог титани Monkey 3 хедлайн в София
Най-личният спектакъл на Николина Чакърдъкова
The Sons Of Buena Vista в София. Взрив от салса и сон кубано в клуб Joy Station
Марко Дзомба солист в концерт за саксофон от Джон Уилямс преди рождения му ден на 8 февруари
ЧРД на H.M.S.U., става на 27. Черпи с дръм-ен-бейс и джънгъл от Goldie и KiNK
Последна информация за концерта на K-pop звездите XLOV

Енигма в Картини от една изложба по Хоризонт тази вечер


Енигма в Картини от една изложба по Хоризонт тази вечер

6956

Албумът на Енигма (Enigma) "The Cross Of Changes" (1993) е централен в поредното издание на "Картини от една изложба".

Предаването за концептуални албуми с водещ Сергей Шишов е по програма "Хоризонт" на БНР всяка събота след новините в 21.00 ч.

През 1990 Михаел Крету (Michael Cretu), роден в Букурещ през 1957, известен дотогава главно като продуцент на жена си - певицата Сандра и от някои песни за Майк Олдфийлд, решава да направи нещо различно.

Неговото верую е "Старите правила и навици трябва да отхвърлят и премахнат, за да може да бъде създадено нещо ново".

Така се появява проектът Енигма.

"Исках да експериментирам в студиото без оглед на музикалните канони и да създам музика, каквото не можех да си купя никъде", казва Крету.

"Имам усещането за тайнственост в тази музика, която исках да представя непокътната от възприятията и предубежденията си на продуцент и композитор. Хората са с отворени сетива и противно на мненията на някои звукозаписни компании, търсят необичайното, което се доказва от успеха на Енигма", допълва той.

След издаването на първия албум - “MCMXC a.D.” (1990), се появяват множество последователи, които повтарят фопмулата за смесване на грегориански песнопения с етно музика на кавали и дудуци.

“Време бе да търся нови подходи и във втория албум на Енигма включих елементи от фолклор на страни от цял свят, при което се ровех денонощно в моята библиотека, за да намеря нещо подходящо. Трябва да си призная, освен това, че мразя да се повтарям и да правя едно и също нещо непрекъснато, затова търсех нещо различно", доверява музикантът.

 

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички