В Страната на мрака с Бен Уилър. Етномузикологът и авангарден композитор ще свири в София, Русе и Варна
Съвместен концерт на Valisia Odell, Lila Ehja, Sensitive Content и AMN в дяволски панел
Balkan Surprise с първи концерт в България с Биг бенда на БНР
Luigi Catalano за първи път в България
Пътят на пилигрима/The Pilgrim's Road. Води Деница Серафим
Турската синти-уейв банда Jakuzi открива музикалната програма LiminaL Tetza в "Топлоцентрала"
Ирландските келтик пънк пионери The Mahones с концерт в София
Dødheimsgard, Kampfar и Theotoxin палят кладата на метъла за цял уикенд през лятото
"Тайната на музиката" продължава своя път в театър "Азарян" с представления, филм и срещи с публиката
Мери Бойс бенд с концерт за рождения си ден. И с още една плоча - на албума "Щастливи дни"
Николина Чакърдъкова обедини България в една вечер на дух и музика
Швейцарските спейс прог титани Monkey 3 хедлайн в София

MC Stamina на Spirit Of Burgas 2011: Не искаме дъбстеп!


MC Stamina на Spirit Of Burgas 2011: Не искаме дъбстеп!

3514

"Не искаме дъбстеп!"- това каза по микрофона известният МС Stamina от главната сцена на Spirit Of Burgas снощи.

Неговото мъжество (както се превежда името му) дойде, когато разбра, че има и отделна сцена, на която "миризма"-та бе на дъбстеп - MaxBass.

Предложи на колеги и публика да я заглушат, дори поостана на сцената за изявата на родното дръм-ен-бейс дуо Konspirator & Mocks. Тази битка между двете сцени не бе лесна, тъй като пък непознатото досега трио французи Von D смаза бурмите на най-тежките машинни лагери по втори петли.

Подобно разделение при всички положения бе ненужно и разцепнически непопулярно, особено предвид това, че фестивалът промени и ограничи своята жанрова насоченост и тип посетители. Тук е мястото да споменем, че може би всички родни и чужди рап участници трябваше да имат отделна сцена или поне да са в един ден. Оникс (Onyx) отново показаха снощи, че са до болка истински и брутални. Но фактът че са идвали три пъти, както и повтарящият се репертоар, не склониха тълпи да застанат пред тях.

Стамина (на снимката) ни светна, че всъщност МС-а могат да вършат смислена  работа, наместо само да скачат, махат и врещят като маймуни по клоните...

Защото предната вечер зейнаха доста "черни дупки" в състезаващите се отбори на главната сцена. Няма смисъл да ги изреждаме всички, заслужава само да се отбележи, че бе по-добре степърът Benga, ведно с MC Youngman, да не се появяват на централната сцена, а да се бяха разменили на MaxBass-овата с Биг Бъд (Big Bud), който, за съжаление, заби прекалено късно.

Първата фестивална вечер все пак отсрами тава нововъдено саунд пространство. Експерименталните лайв изяви на родните корифеи от топлата връзка Артмосферик (Artmospheric) - в различни колаборации, стопли душите на меломаните.

Може да се каже, че заради артисти като Климент (Kliment) родната електронна сцена има какво да предложим в строя, редом с имена като Лефтфийлд (Leftfield).

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички