Братя Cavalera на живо в София: Хаосът отново намери своя дом
The Treachery Of Ravens и Ammify със съвместен концерт в София: рок от Австралия
Пето издание на международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец
Над 33 000 посетиха долината на виното, Dropkick Murphys ще свирят хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2027
PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena

RootsRocket Band сред отличниците в Rototom Reggae Contest


RootsRocket Band сред отличниците в Rototom Reggae Contest

5117

Родната реге банда RootsRocket Band спечели правото да участва като финалист в престижния Rototom Reggae Contest 2013.

Полуфиналите, на които нашите отстраниха своите колеги от Турция и Полша, се проведоха в Прага на 28 март.

Тази година Rototom Sunsplash Festival представя своето 20-то издание. Конкурсът, обвързан с него, за който вече ви информирахме, започна в началото на годината, предоставяйки възможност на всички европейски формации да се включат в него. До 14 януари бе срокът, в който да се изпратят две лайв изпълнения на авторски творби.
RootsRocket Band заяви участие със синглите "Musical Religion", чийто автор е   Samity, и "Rocky Road".
 
Вторият етап бе онлайн гласуване в сайта на фестивала. Разделени по географски области, нашите изпълнители се състезаваха с още 41 групи от Източна Европа, сред които и Rebelites, отново родни артисти. След окончателното сумиране на гласовете и оценка от журито, класирани за полуфинал са: 7.95 Sattas (TR) – 1 246 гласа, 7.44 оценка от жури; 7.62, поляците Tabu – 1068 гласа, 7.39 оценка от жури и 7.26, RootsRocket Band -  502 гласа, 8.06 оценка от селекционната комисия.
 
Мястото за следващата селекция на на участниците е пражкият клуб Cross, а датата е 28 март.

Времето излетя бързо и краят на март дойде. Концертът бе достъпен за гледане на живо отново чрез сайта на фестивала. RootsRocket Band бе втори поред и се качи на сцена около 23.00 ч. българско време. Не дълго след края и на третото лайв изпълнение, обявиха и победителите.

RootsRocket Band съвсем заслужено отива на финала, който ще се проведе в Цюрих, Швейцария, на 25 май.

Гордеем се с тях и им пожелаваме успех занапред!

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички