Братя Cavalera на живо в София: Хаосът отново намери своя дом
The Treachery Of Ravens и Ammify със съвместен концерт в София: рок от Австралия
Пето издание на международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец
Над 33 000 посетиха долината на виното, Dropkick Murphys ще свирят хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2027
PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena

Рут Колева. Начало на продължението


Рут Колева. Начало на продължението

5324

Последен ден от първия месец, първи концерт от серията The B-Side Acoustics в столичния клуб Mixtape 5 за 2013.

И то какъв концерт! Топлина, настроение, музика... много музика, музика с душа. Да, правилно предположение, на сцената е Рут Колева с нейната банда.

Трудно се намират думи за музиката. Тя се живее. А Рут определено знае как да създава живот. Живот, който кара мислите да се реят, който отпуска устните в блажена усмивка; живот, който секва единствено в паузите между песните.

Часове преди концерта, певицата на 2012 се завърна от записи в Амстердам. Там, както тя сподели, било студено... като хора, като атмосфера, като температура на въздуха. "А тук е... топло", каза тя с усмивка преди да ни изпее ново, все още неозаглавено парче. С вдигната ръка (снимката е на Михаил Георгиев). Който беше в "Микс"-а, знае. Другите... ще чуете.

За атмосферата на концерта, признавам, страх ме е да говоря. Страх ме е, че няма да разберете точно колко вълшебство се носеше от сцената към публиката и обратно. Кръговрат от позитивизъм, сетива, мелодия и глас.

Освен две нови песни, парчето от последното EP "Future Sweet" - "Heaven", прозвучаха и добре познатите ни и обичани "I Care", "Baby", "Youre’ My", "4Letter Word", песента в колаборация със SouthWick - "Нищо друго", и още, разбира се. С ни най-малко изненадващо брилянтна импровизация, Рут призова публиката "Близо" до себе си за изпълнението на едноименната песен.

В опиянение от музика и емоция, чухме думите "последно парче" и това не ни хареса. "Fever" така ни "втресе", че не позволихме това да е краят. Получихме още "Защо" и "Sunshine". И то заслужено.

С още един специално-музикален четвъртък в актива, поредицата The B-Side Acoustics приключи.

Остава да очакваме следващия, летвата пред който е високо вдигната.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички