Монументалният Робърт Плант със Saving Grace и Сюзи Дайън в Пловдив. All That Glitters…
Boney M.Xperience и Kaoma с общ концерт в София
Екстремизъм от Швейцария с Market Saturee и българите Вредител
"Rock Sensation – Договорът" изправи на крака близо 4 000 души
Траш метъл ветераните от Дания Artillery с първи концерт у нас. Удрят заедно с гърците Leatherhead и родните Mental Destruction
Кралицата на блус и рок музиката Бет Харт идва отново в България през лятото
Скандинавските поп феномени Marcus & Martinus с концерт на нова локация за още по-добро изживяване
Съвместен концерт на 40 Days Later, Herta и MoGa - триумф на модерния метъл
Hеlloween с нов албум хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026. Giants & Monsters
Мюзикълът "Rock Sensation – Договорът" разпродаде зала 1 на НДК
"Кръстопът на културите" - концерт-спектакъл на Нина Николина и ансамбъл Тракия
DJ Павел Петров – от Щатите и Чили до EXE Audio Showcase в CLWD София

В света на аржентинската музика


В света на аржентинската музика

4243

И през тази седмица "Кантус Фирмус" продължава поредицата "Музика за всички" с излъчване във Фейсбук на записи от предишни издания на "Европейския музикален фестивал", както и на други събития, организирани от агенцията.

През 2016 година забележителните наши музиканти Веско ПантелеевЕшкенази (цигулка) и Людмил Ангелов (пиано) отбелязаха 20 години от началото на съвместната си артистична дейност. Всеки от тях има своята блестяща самостоятелна кариера, но общите им изяви на сцената винаги са били изключително вълнуващи за публиката. В рамките на "Европейския музикален фестивал" 2016 те представиха в зала "България" концерта "В света на аржентинската музика" с творби от А. Пиацола, К. Гардел и други майстори на тангото.

Поради огромния интерес програмата бе представена за втори път, отново пред пълна зала. Запис от този исторически концерт, състоял се на 26 май 2016 година, ще бъде предложен в поредицата "Музика за всички". Той ще бъде излъчен в две поредни седмици. Първата част - от 19.30 ч. тази сряда, 15 април. На същата дата трябваше да се състои един от концертите в тазгодишния "Европейски музикален фестивал" също с участието на Людмил Ангелов. Събитието бе отложено за 24 ноември. Втората част от танго програмата може да бъде видяна от 19.30 ч. на 22 април, вторник.

Юбилейното 20-то издание на "Европейския музикален фестивал" ще се реализира през есента като част от Календара на културните събития на Столичната община и съорганизатор Министерството на културата.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички