Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026
Phantom и Poison The Preacher: латиноамериканска кросоувър и спийд/траш метъл инвазия в София
Родната супергрупа Midnight Breed ще подгрее за американските пауър-прог легенди Crimson Glory
Linkin Park:  Най-трудното е да започнеш отначало
Електронният артист Eyal Talmor на живо във Варна
Elder на живо в София: космическо пътешествие през звука

Вълната S.A.R.S.


Вълната S.A.R.S.

7450

3 фeвруари, неделя вечер. "Строежа".

Това, което прилича на съвсем обикновено приключване на седмицата, за да започне нова...

S.A.R.S. (съкръщение от Sveže Amputirana Ruka Satrijanija, свежо ампутирана рука сатарянина, Joe Satriani, де ). Ска. Реге. Етно. Всичко това не едно място. И, разбира се, хора, които търсят билети. Предгрупа на гостите са Коза Мостра. Сред публиката се усеща напрежението как в края на всяка тяхна  песен се чува "Perspektiva…" (или "Budjav lebac") (мухлясал хляб)…

Гостите се качват на сцената малко преди 22.00. И се започва: "Ratujemo ti i ja", "Mir I ljubav", "Moze i drugacije", "To rade", "Ustaj Brate", "Rakija"...  Вокалът Жарко Ковачевич-Жаре (Zarko Kovacevic) слезе от сцената, взе бутилка ракия, каза "наздраве" и започна с изпълнението на култовото парче "Perspektiva" ("ракию волим дааааааа пием…").

От началото до края на концерта публиката показа, че знае абсолютно всяко парче на бандата. Интересен бе моментът, когато изникна въпросът на какъв език да тече комуникацията - на сръбски или на английски. Отговори публиката: "Ма, брате, причай сръбски…. Не английски! Разумемо! (говори сръбски, не английски, всичко разбираме).

Музикантите от S.A.R.S. са повече от приятно изненадани, защото все пак това е първото им посещение в София. Мисля, че и двете страни останаха повече от доволни. Гостите - защото се заредиха с прекрасна енергия от публиката, а тя - защото получи възможност за близка среща с група, която се раздаде на сцената. До последните атоми на силите си. Именно с цел те да се чувстват прекрасно.

Е, как да пуснем S.A.R.S. без бис!?

Върнахме ги два пъти. Някъде около полунощ фронтменът възкликна: "Вие сте най-прекрасната публика!", и само минути след това се качи за втори бис и да се чуят отново култовата "Budjav Lebac".

Една наистина прекрасна вечер, открила новия сезон от популярната поредица Sunday Art Report. С позитивна енергия, която могат да дадат единствено музиканти с големи сърца и дългогодишен опит. При S.A.R.S. прекрасното излъчване идва отвътре. Те са хора, които се кефят на добрия купон, когато виждат, че публиката е хванала техния вайб. Надяваме се, че следващият им концерт в България ще бъде в по-голямо помещение, защото пред "Строежa" имаше хора, които така и не успяха да влязат.

Едно е сигурно: хората в България приветстват тази забавна банда.

Това не е първият концерт на S.A.R.S., на който аз съм присъствала, но със сигурност ще го запомня като едно от най-добрите шоута, с които започнахме годината.  

Снимки - в секцията "Галерия".

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички