Дейв Мъстейн отваря рок училище


Дейв Мъстейн отваря рок училище

5084

Фронтменът на Мегадет Дейв Мъстейн (Dave Mustaine) планира да отвори калифорнийското звукозаписно студио на групата, за да обучава в него деца в неравностойно положение на рок музика.

Мегадет притежават сграда в Сан Диего, където от няколко години държат цялото си оборудване.

Мъстейн обаче е решил да оползотвори по-пълно свободното пространство в нея като го превърне в учебен център за деца в неравностойно положение, които лично ще обучава да свирят на различни инструменти.

"Искам да върна обратно нещо, което съм получил. Аз не съм от онези пичове, които имат нужда от много пари, но понеже през цялата си кариера съм бил повече от добре платен, ще поканя деца от бедните квартали в студиото и ще ги уча на музика", казва китаристът в интервю за сп. Kerrang!.

„Някои от тези деца имат талант, но няма как да го покажат. Няма ли да е страхотно да открием такова дете, да благословим живота му с музика и да му дадем кариера?”, пали се Мъстейн.

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички