Пътят на пилигрима/The Pilgrim's Road. Води Деница Серафим
Турската синти-уейв банда Jakuzi открива музикалната програма LiminaL Tetza в "Топлоцентрала"
Ирландските келтик пънк пионери The Mahones с концерт в София
Dødheimsgard, Kampfar и Theotoxin палят кладата на метъла за цял уикенд през лятото
"Тайната на музиката" продължава своя път в театър "Азарян" с представления, филм и срещи с публиката
Мери Бойс бенд с концерт за рождения си ден. И с още една плоча - на албума "Щастливи дни"
Николина Чакърдъкова обедини България в една вечер на дух и музика
Швейцарските спейс прог титани Monkey 3 хедлайн в София
Най-личният спектакъл на Николина Чакърдъкова
The Sons Of Buena Vista в София. Взрив от салса и сон кубано в клуб Joy Station
Марко Дзомба солист в концерт за саксофон от Джон Уилямс преди рождения му ден на 8 февруари
ЧРД на H.M.S.U., става на 27. Черпи с дръм-ен-бейс и джънгъл от Goldie и KiNK

Грънджът се завръща в сингъла Mist на Krekhaus


Грънджът се завръща в сингъла Mist на Krekhaus

3673

"Mist" е водещият сингъл към дългосвирещия дебютен албум на българската група Krekhaus.

Песента е деветдесетарски гръндж звук, различен от това, което сме чували от бандата досега. Музикантите работят върху два от другите видеоклипове. "Албумът се заиграва с редица стилове - блус, фънк, психеделичен рок, пост-пънк, има дори EDM в края", казва Явор Недев, китарист на групата. Дискът се нарича "Gutenachtstrasse" (буквално улица "Лека нощ") и е подкрепен от националния фонд "Култура".

Макар и млада група, Krekhaus вече има участия в някои от най-мащабните фестивали в страната. Както MySound.bg писа, това са Hills Оf Rock, "БНР Парк Фест" и "Капана Фест". Съставът е в афиша на Wrong Fest 2021. Парчетата на квартета печелят фенове и сред други музиканти като Венци Мицов от Хиподил: "Не съм тъжен, а по-скоро – доста оптимистично настроен, защото чух Krekhaus и от това, което чух, в крайна сметка с радост установявам, че българската сцена вече е надживяла комплекса си, че е в периферията на Европа, да не кажа дори в периферията на Източна Европа". (Венци Мицов, Offnews)

Записите продължават цяла година, забавени заради кризата, а идеята за албума присъства от много по-рано. "Успяхме да издадем това, което вече четири години преминава през изпитанията на нервите ни, на въображението ни и най-важното – на кефа на публиката".

Клипът на "Mist" е издържан в черно-бяло, разказва чиста история за другарството и за града след залез слънце. "Направи го един от най-верните ни сподвижници от самото начало, приятел и вярна публика", пояснява барабанистът Матей Христосков.

"Какво представлява албумът? С две думи – изследване на съвременното чувство за отчуждение, преразказано и илюстрирано чрез езика на една тъмна градска улица", добавя Явор Недев.

Сингъла "Mist" може да чуете тук: https://www.youtube.com/watch?v=4Hg1upMUIo0

Снимка: Пламен Георгиев

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички