Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena
Max Cavalera със специално видеообръщение преди концерта в София, нашите This Burning Day ще открият за гостите
Bad Religion опитват българско кисело мляко на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026
Phantom и Poison The Preacher: латиноамериканска кросоувър и спийд/траш метъл инвазия в София
Родната супергрупа Midnight Breed ще подгрее за американските пауър-прог легенди Crimson Glory
Linkin Park:  Най-трудното е да започнеш отначало
Електронният артист Eyal Talmor на живо във Варна

Почина Рон Ащън, китаристът на Стууджис


Почина Рон Ащън, китаристът на Стууджис

4973

Рон Ащън (Ron Asheton), китаристът на Дъ Стууджис (The Stooges), е намерен мъртъв вчера, 6 януари.

Музикантът, който бе на 60 години, е открит от полицаи, повикани от негов близък, който нямал контакт с него от няколко дни.

Според първоначално разпространената информация, причината за смъртта на Ащън е напълно естествена, но все още не е ясно нейното естество.

Заедно със своя брат Скот и Иги Поп, Рон основава Стууджис в Ан Арбър през 1967.

"Като музикант, Рон беше Китарен Господ, идол, който да следваш и вдъхновение за всички ни! Така ще бъде запомнен от хората, които имаха невероятния късмет да работят, да се учат и да споделят добри и лоши времена с него", след шока от смъртта, споделят колегите му.

През 2003 Ащън бе поставен на 29-то място в класацията на списание "Rolling Stone" за най-добър китарист на всички времена.

След като записват три албума в края на 60-те и началото на 70-те години, Стууджис се разделят и Иги Поп стартира успешно солова кариера.

През това време Ащън свири в банди като Ню Ордър, Ню Рейс, Дистрой Ол Монстърс и Дарк Карнивъл. През 2003 китаристът се присъединява отново към състава на първата си група и записва с тях албума "The Weirdness" (2007).

Ронълд Ащън е роден на 17 юли 1948 във Вашингтон.

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички