Electric Callboy, Lamb Of God, Nevermore, Paradise Lost и Deafheaven закриха Hills Of Rock 2027, промо билетите за фестивала догодина се разпродадоха само за час
Godsmack, Black Label Society, House Of Protection и Skindred превзеха сцената пред хиляди фенове на Гребната база в Пловдив
Банско джаз фестивал 2026 започва на 31 юли
Мери Бойс Бенд с уникален концерт "Дългият път към дома", Калина Стойкова нарисува песните от албума в 9 картини
Marilyn Manson: Чудовището от детските сънища, коeто оживя в Пловдив
Ян Гарбарек и Тигран Хамасян гости на лятното издание на Plovdiv Jazz Fest. Висок джаз
Отмениха концерта на Moonspell в Пловдив
Biohazard, Onyx, Sworn Enemy, Last Hope и DRS+: първичните сили си дават среща за The Judgement Night Of Sofia
Бруталните Slaughter To Prevail идват в България, водят със себе си Crypta и Chained Saint
Moby на PhillGood: "Techno Is Dead"? Не и тази вечер!
Gorillaz – виртуалната банда, която оживя на PhillGood
Marko Hietala на живо в София - когато всяка нота носеше цял един живот

Новият албум на Пинк Флойд с исторически рекорд в Amazon UK


Новият албум на Пинк Флойд с исторически рекорд в Amazon UK

5801

След 20-годишно затишие легендарната рок група Пинк Флойд (Pink Floyd) направи зашеметяващ дебют с новия си диск "The Endless River": по-малко от седмица преди датата си на излизане в каталога на Parlophone - 10 ноември, успя да счупи рекорд в родната на бандата Великобритания, превръщайки се в албума с най-много предварителни поръчки в историята на сайта Amazon, най-голямата дигитална платформа за закупуване на музика.

Досегашната палма на първенството бе у One Direction заради диска "Midnight Memories" (2013).

"Това е забележително постижение за Пинк Флойд", казва главният изпълнителен директор на Amazon Steve Bernstein. Той добавя и че тази новина "само доказва, че те остават една от най-популярните групи, качвали се на британската музикална сцена".

Както MySound.bg своевременно анонсира, пилотният сингъл от проекта - "Louder Than Words", бе представен в шоуто на Chris Evans по BBC Radio 2 през октомври.

"Музиката в "The Endless River" води своето начало от сесиите на "The Division Bell" през 1993. Слушахме над 20 часа как тримата свирим и избрахме музиката, върху която искаме да работим в новия си албум. През последната година добавихме нови части, презаписахме други и като цяло се възползвахме от съвременната технология в студиото, за да направим албум на Пинк Флойд от 21-ви век. След като Рик [Райт - б.р.] си отиде, заедно с възможността да направим това с него, почувствахме, че правилното нещо е тези преработени парчета да бъдат част от  репертоара ни", казва Дейвид Гилмор (David Gilmour) (в средата на снимката) за новия и последен албум в кариерата митичната формация.

Дискът, определян още като "лебедовата песен на Ричард Райт", съдържа главно инструментални пиеси с "четири страни" и една песен - "Louder Than Words", по нов текст, написан от Polly Samson.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички