Ирландските келтик пънк пионери The Mahones с концерт в София
Dødheimsgard, Kampfar и Theotoxin палят кладата на метъла за цял уикенд през лятото
"Тайната на музиката" продължава своя път в театър "Азарян" с представления, филм и срещи с публиката
Мери Бойс бенд с концерт за рождения си ден. И с още една плоча - на албума "Щастливи дни"
Николина Чакърдъкова обедини България в една вечер на дух и музика
Швейцарските спейс прог титани Monkey 3 хедлайн в София
Най-личният спектакъл на Николина Чакърдъкова
The Sons Of Buena Vista в София. Взрив от салса и сон кубано в клуб Joy Station
Марко Дзомба солист в концерт за саксофон от Джон Уилямс преди рождения му ден на 8 февруари
ЧРД на H.M.S.U., става на 27. Черпи с дръм-ен-бейс и джънгъл от Goldie и KiNK
Последна информация за концерта на K-pop звездите XLOV
Монументалният Робърт Плант със Saving Grace и Сюзи Дайън в Пловдив. All That Glitters…

Пънк-фолк атракцията на Загреб Brkovi в "Маймунарника" тази събота. PunkFolkWellness


Пънк-фолк атракцията на Загреб Brkovi в "Маймунарника" тази събота. PunkFolkWellness

2261

Неудържимата машина на живо - Brkovi, ще удари в столичния клуб "Маймунарника" тази събота, 24 август.

Организираното от Wrong Fest събитие е част от купона по случай 20-годишнината от създаването на групата.

Brkovi (в превод "Мустаците") съществуват от 2004 година, но с идването на вокалиста Shamsa69 (Ведран Пехар) през 2007 г. започват буквално от нулата. Shamso69 е автор на по-голямата част от техните песни, като създава изцяло нов стил, наречен от самите тях "PunkFolkWellness". Именно това е заглавието на първия албум, чието издаване през 2009 г. поставя началото на успеха на бандата. Дотогава никой не е свирил народна музика по такъв начин, смесвайки я предимно с пънк и рок, а от време на време и с метъл и реге.

В целия регион и извън него Brkovi ще изнесат поредица от концерти, отбелязвайки две десетилетия от съществуването си. Голямото турне започна с разпродадени концерти в Любляна и Риека.

Към концерта на мустакатите хървати се присъединяват родните банди Контрол и Летците.

Контрол е може би най-влиятелната пънк група в страната, като се появява на музикалната сцена в края на 80-те години на XX век. Вече няколко пъти българската банда е свирила заедно с хърватските си събратя в София и страната.

Текстовете на Летците са предимно социални, но често опират и до сатирата, бичувайки пошлото и грозното в живота и у човека. Всички членове на групата са фенове на суровия, бърз и директен звук на пънка, но нерядко в песните им се срещат и ска, гръндж, метъл и дори фолк елементи.

Ето очакваната програма за концерта в събота:

Врати: 18.00 ч.
Летците: 19.00 ч.
Контрол: 19.50 ч.
Brkovi: 21.00 ч.

Билети на цена от 35 лева - в мрежата на EpayGo до 23 август.

В деня на концерта и на място ще струват по 40 лева.

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички