Виж кой спечели страхотния ти-шърт с логото на Тъмно


Виж кой спечели страхотния ти-шърт с логото на Тъмно

326

Поредното издание на любимата ви рубрика "Спечели с MySound.bg" завърши.

Предложението този път беше от нашите приятели от група Тъмно в лицето на Васко РусевЧайката, известен и с псевдонима Seagullboy. Двама от вас получиха уникалния шанс да се сдобият със страхотни ти-шърти от новия мърч с логото на бандата  (S или XXL, според размера на печелившите). Имената на късметлиите бяха изтеглени на принципа на томболата сред всички, дали правилен и навременен отговор на въпроса:

Как се нарича първата нова песен на формацията след нейното реновиране тази година?

Вярното е: "All About Fear".

Честито на Григори Бодуров и Валери Панчев.

Тъмно - емблематичната българска група от началото на 90-те, се завърна в светлините на прожекторите шумно с концерт през есента. Точно 30 години след последната си поява на живо, бандата представи почти целия си култов едноименен албум и нови парчета.

Тъмно са сочени от мнозина за групата, наложила грънджа и алтернативната музика в България. Триото на Чайката, Даката и Епето се появи много навреме - в разгара на Сиатъл-манията. Клипът към песента "Bye", шеговито наречена "Сбогом Жозефа", беше заснет от екипа на предаването "РокОко" през 1993 година и веднага грабна феновете с оригиналния си звук и неравноделна пулсация. Още тогава в творчеството на бандата се усетиха както сиатълски и прогресив влияния, така и фолклорни елементи, умело и ненатрапчиво вплетени в цялостната музикална концепция. Следва подписване на договор и издаване на албум, който излиза на касетка чрез "Унисон" през 1994 г. и в продължение на близо три месеца оглавява класацията по продажби у нас. "Тъмно" заслужава да се върти непрекъснато дори и днес, защото на моменти е даже по-як от някои неща на Алис Ин Чейнс.

30 години след излизането на нейния първи и единствен албум, формацията отново е на линия. Днес музикантите може и да са се променили на външен вид, но енергията е същата, а и гласът на Чайката все още е като на 19-годишен, Даката свири безкомпромисно, а басът на новото попълнение Мишо звучи плътно и дълбоко. Бандата се завърна с нови парчета, които носят специфичните тежки рифове, мелодични вокали и неравноделни тактове. През 2026 година очакваме ако не цял пълнометражен албум, поне EP с още няколко непубликувани песни.    

"Спечели с MySound.bg" ще продължи скоро.

Екипът на MySound.bg желае на всички свои сърцати приятели честито Рождество, весела Коледа и меломанска да е Новата 2026 година. Да прочистим главите си от фоновия шум, който ни пречи в делниците.
 

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички