Братя Cavalera на живо в София: Хаосът отново намери своя дом
The Treachery Of Ravens и Ammify със съвместен концерт в София: рок от Австралия
Пето издание на международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец
Над 33 000 посетиха долината на виното, Dropkick Murphys ще свирят хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2027
PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena

Калин Вельов за Свети Валентин 2011


Калин Вельов за Свети Валентин 2011

2830

Соловият дебют на Калин Вельов ще се нарича "Албумът с две лица".

"Ще се появи официално на 14 февруари, за Свети Валентин", поясни вихреният перкусионист за MySound.bg. Проектът бе анонсиран успешно от "Ден след ден" и "Песен за теб". Следващият сингъл - "Бягство", ще бъде клипиран скоро от режисьора Георги Тошев.

"Получава се доста интересно, но и аз се старая наистина - влагам много енергия", призна Вельов. Той ще форсира работата по диска веднага след края на клубното си турне с Тумбаито, което започва от варненското казино "Черно море" довечера.

Останалите спирки от обиколката на салса формацията - заедно с екзотичната вокалистка Долорес де ла Каридад (Dolores De La Caridad), са в клуб "Карго", Варна, на 4 ноември, пловдивският клуб "Пико" на следващата вечер, и клуб "Аугуста" в Хисаря на 6 ноември.

След приключване на лятното си турне с Schweppes Mojito през септември и последвалия концерт в Букурещ с Ерман Оливера (Herman Olivera), Вельов и Тумбаито покориха и съседна Македония. Музикантите се изявиха неколкократно в кубинския бар La Bodeguita del Medio (от там е снимката) в Скопие, част от световната престижна верига, прочула се като любимото място на Хемингуей.

"Това е единственият подобен бар на Балканите и в Централна Европа", уточни Калин.

Българите бяха приети изключително топло. Македонската национална телевизия "Алфа" покани нашите да гостуват в едно от най-гледаните музикални предавания - Cotton Club, където Тумбаито изпълниха авторските си песни и няколко латино хитове. Гости на групата в La Bodeguita бяха и министърът на културата Вежди Рашидов, българският посланик и нашата  делегация на Министерството на културата заедно с колегите си от Хърватско и Македония.

Успоредно с индивидуалните си изпълнения, Вельов бистри и останалите проекти, в които участва.

Както вече съобщихме, той и Тумбаито възнамеряват да запишат албум с латино кавъри на звездни български парчета от близкото минало. В предварителните им намерения са класики от репертоара на Леа Иванова, Паша Христова и много други.

"Няма да го бързаме, предестои да избираме тепърва. Цялата зима е наша", довери Вельов, но призна, че ограничава участията. "Колкото по-малко са те, толкова повече време остава да се концентрирам върху студийните сесии", обясни музикантът. 

DJ Борче пък подготвя ремикси към две от парчетата, включени в дебюта на Калин и Нина Николина - "Абсент". Те са версии по "Ароматен цвят" и "Бъди до мен".

"Феновете да ги очакват до края на годината", поясни перкусионистът, който е автор на музиката и аранжимента и на двете мелодии.   

Още - на:

www.kalinveliov.com

www.tumbaito-bg.com

www.nina-nikolina.com

 

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички