Премиерен концерт на триото на Шинго Масуда, Джей Дишлиев и Исабел Сокол-Оксма в Деня на джаза
Връчват Годишните музикални награди за нова българска поп и рок песен БНР Топ 20 за 2025 година
The 69 Eyes на живо в София. Mагията на хелзинкските вампири
Нов сингъл от Veniamin преди албума "Да бъда твой" и първия му самостоятелен концерт
София запя с Деспина Ванди в силно емоционална гръцка вечер
Допълнително представление на Cirquе du Soleil в София
Ерол с дебютен самостоятелен албум - "Пак отначало", събира Уикеда за представянето му на живо в София
Electric Guitarlands 2026 на живо в София: легендите на шреда в единство
Lek City Case с премиера на нов сингъл и видео – "Trouble Is My Middle Name"
Nothing But Thieves се присъединяват към Idles, Underworld и Three Days Grace в афиша на Sofia Live Festival 2026
Metal Battles в клуб Live & Loud, започна се. Първият тематичен сблъсък е на 25 април
Terravore с юбилей и турне в България и Румъния

Отличие Мъркюри за Арло Паркс


Отличие Мъркюри за Арло Паркс

5021

Младата певица от Лондон Арло Паркс е тазгодишната носителка на престижната британска музикална награда "Мъркюри", съобщават световните агенции.

Отличието се присъжда на 21-годишната певица, авторка на песни и поетеса за дебютния ѝ албум "Collapsed In Sunbeams".

"Имаше моменти, в които не бях сигурна дали ще успея, но съм тук днес, така че много ви благодаря.", заяви триумфантката, след като си получи приза. Тя не скри, че е положила много труд и е направила жертви, за да стигне до успеха.

"Избрахме изпълнителка с уникален глас, която използва забележително красиви текстове, за да извика сложните теми за психичното здраве и сексуалната идентичност, и която е напълно в унисон със своето поколение", каза радиоводещата Ани Макманъс, обявявайки името на победителката.

"Collapsed In Sunbeams" излезе на музикалния пазар през януари тази година и достигна третото място в британските чартове.

Паркс надделя на други 11 претенденти за приза, сред които рокаджиите от Улф Алис, композиторката Хана Пийл, джаз музикантката Нубия Гарсия и рапърите Гетс и Бъруин.

Наградата "Мъркюри" е учредена през 1992 г. и се присъжда за най-успешен албум на британски или ирландски изпълнител. Паричният ѝ еквивалент е 25 000 британски лири.

Миналата година с приза беше отличен певецът Майкъл Киванука за третия си диск "Kiwanuka".

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички