Братя Cavalera на живо в София: Хаосът отново намери своя дом
The Treachery Of Ravens и Ammify със съвместен концерт в София: рок от Австралия
Пето издание на международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" в Боровец
Над 33 000 посетиха долината на виното, Dropkick Murphys ще свирят хедлайн в афиша на Midalidare Rock In The Wine Valley 2027
PhillGood и Hills Of Rock превръщат Пловдив във фестивална сцена през целия месец
The Wailers на 50, нашите Таралеща преди легендарната реге формация в София: Positive Vibrations
Сиатълската банда Rivetskull с Yngwie Malmsteen в София
Marko Hietala се завръща в България с Roses From The Deep Tour за два концерта. Специален гост - Тома
Иво Димчев – в официалната шоукейс програма на WOMEX 2026, тръгва на национално турне
Исторически емоции отбелязаха 15 години музика, култура и общност на A to JazZ
Миро, Роби, Керана, Дичо и Васил Найденов поставят начало на най-новата музикална традиция на Южното Черноморие: Meet Me At The Beach
Periphery и Within Destruction със съвместен концерт във Vidas Art Arena

Пловдивски джаз вечери събира меломаните между 3 и 5 октомври


Пловдивски джаз вечери събира меломаните между 3 и 5 октомври

6254

За девети път Пловдив събира на една сцена различния джаз за радост на феновете.

Престижният форум ще се състои в Градския дом на културата "Борис Христов" от 19.00 ч. на 3, 4 и 5 октомври.
 
Сред акцентите тази година е Free Flamenco Trio, съставено от:

Давид Пеня "Дорантес" – виртуозен пианист от Андалусия и един от най-ярките представители на съвременното фламенко по света;

Рено Гарсия-Фонс, чиито богати изпълнения на петструнен контрабас дават ново измерение на импровизираната музика;

Теодосий Спасов, който ще придаде балканска траектория на музикалната стихия, вдъхновена от приятелството и майсторството.

Уникалното трио ще бъде подкрепено от Хавиер Руибал – перкусионист с впечатляващи умения и хипнотизиращо чувство за ритъм.

Не по-малко интригуващи от джаз интерпретациите на фламенкото са пиесите на Carl Palmer Band, които също предстои да чуем на живо.

Мистър Палмър (на снимката) е един от легендарното трио Emerson, Lake Аnd Palmer, превърнало рок музиката в арт феномен. Повлиян от Бъди Рич и Арт Блейки, Карл с лекота съчетава прогресив рок, джаз и класическа музика. Дълги години е избиран за барабанист № 1 от многобройни авторитетни издания. На "Пловдивски джаз вечери" той ще представи програма от актуалното си турне "Наследството на ELP" заедно със своята група.

Компанията от необикновени гости на фестивала се допълва от Ramon Valle Trio.

За Рамон Вале казват, че е "другото лице на кубинския джаз". Чучо Валдес го обявява за "най-надарения млад пианист". Музиката му приема различни форми, но остава чувствена и винаги носи част от свободолюбивия дух на Куба. С триото си има девет издадени албума и е свирил на всички важни джаз фестивали от Монтрьо до Монреал.

Българската вълна тази година е представена от супергрупата на Милен Кукошаров - D-tailz, в която блестят Митко Семов, Еко, Миро Иванов и Димитър Льолев, както и от съвсем новия авторски проект на Петър Момчев Opus 4

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички