"Ще лъжеш ли?", пита Greesh и представя новия си албум в София
Второ издание на танцовата забава Winter Gore Dance Party
Foreigner на 50! Прощалното турне на легендарната банда ще мине и през София
Shadowmass и Typhus с нови албуми на десант в София. Threat и Mass Confusion също ще участват в металиадата
Канадската сензация Джонатан Рой се завръща с нов албум за концерт в София
"Алтернативен Чавдар" – нова сцена и съвременна музика в Коледното село на България - с. Чавдар
Европейското турне на Skillet ще мине през България догодина
Hauser води световни звезди за концерта си в София
Tash Sultana за първи път в България
Иван Шопов, Carmen Rizzo, The Science и атрактивни международни артисти се включват в първото имерсивно аудио събитие в България СФЕРА vol. 1
Флагмани на електронната и денс сцена се присъединяват към SPICE Music Festival 2026 за Summer Jam
Scorpions представят новия си албум "Coming Home Live" с концерт в София през лятото

Вечните рок песни на България в симфоничен съпровод


Вечните рок песни на България в симфоничен съпровод

5388

Кулминацията на турнето "Вечните рок песни на България" предстои в зала 1 на НДК от 20.00 ч. на 18 ноември.

Събитието ще бъде по-различно от всички, проведени в други градове, заради необичайния, но вдигащ високо летвата симфоничен съпровод. Диригент ще е маестро Левон Манукян, а оркестрациите са поверени на Гого Милтядов.

Турнето, събудило българския рок и привлякло хиляди зрители от страната, е организирано отново от "БГ Мюзик Къмпани", а в него участват едни от най-обичаните български рок певци: Данчо Караджов и Сигнал, Милена Славова, Дичо, Валди Тотев (Щурците) и Стенли (Тангра). Всички те се обединяват, за да съхранят и предадат на новите поколения българските евъргрийни от жанра на рока.

Ще прозвучат емблематични песни от репертоара на изпълнтелите, сред които "Да те жадувам", "Може би", "Обсебен", "Пътят към храма", "Две следи", "Среща", "Нека с теб", "Не'ам нерви" и много други.

Отзивите на фенове и специалисти са, че за първи път в България се провежда концертен маратон, изграден само от хитове, без нито един "пълнеж" или компромис в сетлистата. Навсякъде публиката остава без дъх, съпреживявайки срещата си с истински идоли в българския рок и изпълненията им на живо. В последното и самите зрители активно участват.

Скоростта, с която се изчерпват билетите (в Ticketportal), е обяснима, но, за да не се наруши усещането за неповторимост, втора дата не се предвижда, поясняват организаторите.

На място публиката може да си купи новоиздадени дискове със селекция на най-хитовите песни от репертоара на рок легендите.

Още от Поп


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Miley Cyrus - "Something Beautiful"

Международната поп звезда Miley Cyrus (Майли Сайръс), която категорично заяви своето място сред най-добрите...

Най-четени новини


виж всички