Премиерен концерт на триото на Шинго Масуда, Джей Дишлиев и Исабел Сокол-Оксма в Деня на джаза
Връчват Годишните музикални награди за нова българска поп и рок песен БНР Топ 20 за 2025 година
The 69 Eyes на живо в София. Mагията на хелзинкските вампири
Нов сингъл от Veniamin преди албума "Да бъда твой" и първия му самостоятелен концерт
София запя с Деспина Ванди в силно емоционална гръцка вечер
Допълнително представление на Cirquе du Soleil в София
Ерол с дебютен самостоятелен албум - "Пак отначало", събира Уикеда за представянето му на живо в София
Electric Guitarlands 2026 на живо в София: легендите на шреда в единство
Lek City Case с премиера на нов сингъл и видео – "Trouble Is My Middle Name"
Nothing But Thieves се присъединяват към Idles, Underworld и Three Days Grace в афиша на Sofia Live Festival 2026
Metal Battles в клуб Live & Loud, започна се. Първият тематичен сблъсък е на 25 април
Terravore с юбилей и турне в България и Румъния

Тежка катастрофа с първия вокалист на Епизод


Тежка катастрофа с първия вокалист на Епизод

6174

Българинът Димитър Аргиров, син на фолклорната легенда Илия Аргиров и първи вокалист на група Епизод, оцеля след тежък инцидент на магистралата близо до Милано неотдавна, съобщи "ВИП Комюникейшън", позовавайки се на негови близки.

Тойотата се е хлъзнала от дъжда на един от завоите, забила се е в мантинелата и се е завъртяла с лице към идващите коли.

Аргиров, известен и като Дими Аргус, по чудо се е разминал само с леки наранявания и само късметът го е спасил от предизвикване на верижна катастрофа. Той се е връщал от София в Милано, където живее през последните 18 години.

Бил е на родна земя за няколко дни, за да довърши дуета си певицата и водеща Деси Добрева – автентичната фолклорна песен "Петлите пеят".

Двамата се срещат преди няколко месеца в студиото на БНТ в "Полет на нощта", където той гостува с фолклорния си репертоар.

"След предаването реших да й предложа да запишем заедно една автентична фолклорна песен, която вече бях направил солово в моя албум. Деси се зарадва като дете и веднага прие идеята", Дими.

"Народната музика е голямата ми любов, а метълът е голямата ми страст – начин, по който изказвам това, което ми е отвътре. С други думи, метълът е начин да изкрещя на света това, което ме вълнува. Той е послание, урок, голяма искреност и естественост. Не случайно всичките ми песни са конкретна тематика и имат връзка с отделни епизоди от личния ми живот", разкрива как съчетава двата различни музикални жанра Аргиров.

"Продължавам да "скандализирам" с външния си вид и бих искал да се появя на "Пирин фолк" с кубинки, обеци, пусната коса и да забия една хубава... народна песен!", с усмивка признава той.

В Double D Music в София Аргиров е започнал  работа и по концертното DVD на италианската му група Loghart, който предстои да довърши през декември.

 

Още от Рок


Mysound.bg
Реклама

Галерия


Orbital
Orbital

Видео


Албуми


Robbie Williams - "Britpop"

След сравнително тихо начало на годината за британската поп сцена, Robbie Williams (Роби Уилямс) внезапно...

Най-четени новини


виж всички